Strona główna

Twój koszyk

Strefa klienta

Potrzebujesz pomocy?

  • Infolinia 10:00 - 18:00 Pn - Pt
    Tel.: (34) 361 17 16
    Kom.: 603 70 10 80
  • Napisz:
Facebook Twitter
Gwarancja Bezpiecznych Zakupów

płatności

  • PayU - Bezpieczne płatności internetowe

Kitesurfingowe Prawo Drogi

piątek, 13 listopada 2009 poniedziałek, 7 grudnia 2009
 Kitesurfingowe Prawo Drogi to pozycja, z którą powinien zapoznać się każdy praktykujący a także zaczynający dopiero przygodę z kitem. Poniżej przedstawiamy wam ideę oraz drogę od pomysłu do powstania kompletnej książki, którą zrealizował Marek Rowiński Senior:

 Nie mogę się oprzeć i zacznę od złotej myśli: "wszystko co dobre powstaje w bólach". W moim przypadku był to konkretnie ból złamanej nogi w czerwcu 2008. Ból tym większy, że stało się to w środku sezonu. Nic innego mi nie pozostało jak kibicować innym na wodzie i śledzić www.kiteforum.pl, na którym od czasu do czasu pojawiały się wątki dotyczące pierwszeństwa i prawa drogi. I tak się to zaczęło. Leżałem parę tygodni z nogą w gipsie, miałem wiele czasu i postanowiłem go jakoś spożytkować. Po dwóch tygodniach miałem już dopracowany pomysł na Kitesurfingowe Prawo Drogi. Dalej były liczne konsultacje i dyskusje, nie tylko na polskim forum. Mailowałem z IKO, BKSA, AKSA i przeróżnymi stowarzyszeniami poza granicami kraju. Szybko zorientowałem się, że praktycznie żadne z tych stowarzyszeń nie prezentuje szczegółowych zasad mijania się na wodzie, nie zawsze potrafi odpowiedzieć na konkretne pytania a niekiedy zdarzało się, że jedna sytuacja była interpretowana w zupełnie odmienny sposób. Fakt ten przekonał mnie dodatkowo, że warto dokończyć ten projekt.

Okres jesienno-zimowy spędziłem przed komputerem pogłębiając swoją wiedzę o prawie drogi poprzez wirtualny surfing na Internecie. Porażką okazało się tłumaczenie na niemiecki i angielski język przez polecanych przysięgłych tłumaczy - koszt ogromny a wyniki wręcz śmieszno-zabawne. Z pomocą żony i znajomych Anglików przetłumaczyłem kodeks na angielski. Podarowałem sobie inne wersje językowe z najzwyklejszego braku czasu.

Książka dostępna jest po 20 PLN  
 

Tablice na różnych płytach lub na banerze w formacie 70x100cm do obejrzenia i zamówienia w Hydrosferze i Surf Connection na wlocie na Półwysep Helski.

Plakat na banerze w ilości 30 sztuk został już rozdany darmowo szkołom, które były zainteresowane tym projektem.
  

Dla szkół, które będą dołączały książkę do kursu cena książki wynosi 15PLN przy zamówieniu do 25 sztuk. Powyżej tej ilości cena jednostkowa naturalnie spada:
1-25 sztuk = 15PLN
26-50 sztuk = 14PLN
51-100 sztuk = 13PLN
100-200 sztuk = 12PLN

Jednym z przykładów błyskawicznego zrozumienia idei jest reakcja Wojtka z www.Kite24.pl, który nie wiele się zastanawiał i kupił zestaw książek, aby dołączać je do sprzedawanych desek SU-2. Brawo Wenzel i dzięki za wsparcie projektu. Mam nadzieję, że inni dystrybutorzy i producenci sprzętu kajtowego pójdą przykładem Wojtka. Podobnie zachował się Maciej Boszko, który zdecydował się również od razu na dodawanie książeczki swoim kursantom.

PLANY na PRZYSZŁOŚĆ:

Wszystko zależy od tego czy KsPD będzie kupowane. Mam nadzieję, że jeśli ludziska nie poskąpią 20 PLN na książeczkę, a szkoły i dystrybutorzy będą promować KsPD, to wówczas może powstać dochód, który chciałbym przeznaczyć na lepsze tablice postawione na popularnych spotach w Polsce. Tablice zawierałyby KsPD, info o bezpieczeństwie dla gapiów oraz kitesurfingowe savoir-vivre (obrazki z przykładami dobrej praktyki KS). Po sezonie 2009 będzie wszystko wiadomo.

Trzymajcie kciuki, kupujcie książkę, namawiajcie znajomych, dystrybutorów, właścicieli sklepów, szkół i wypożyczalni do tego pomysłu. Jak wypali, to zrobimy wspólnie coś pożytecznego.
 

Dzięki tej pracy zapomniałem o bólu złamanej nogi i nawet już nie pamiętam, na której nodze miałem gips.

Kontakt do mnie w sprawach KsPd: BraCuru@interia.pl. I na koniec oczywiście Kitesurfingowe Prawo Drogi w wersji elektronicznej do poczytania w internecie.


Źródło: www.sieplywa.pl
 

Ambilion.pl
on Google+